9 C
Pec
E premte, 7 Maj, 2021

Ministri i Kulturës dhe kryetari i arteve marciale urojnë Mbretërinë e Bahrejnit për turneun e organizuar në MMA

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës, Hajrullah Çeku, uroi Sheik Khalid bin Hamad Al Khalifa, zëvendës-president i parë i Këshillit Suprem për Rini dhe Sport dhe Kryetar i Komitetit Olimpik të Bahreinit për edicionin e 50-të të Kampionatit Trim të organizuar nga organizata BREF në bashkëpunim me Këshillin e Bahrejnit për Lojëra Luftarake dhe Federatën Bahraini për Arte të Përziera Marciale si pjesë e aktiviteve nga 18 Mars deri më 1 Prill.

“Ne e përgëzojmë Sheik Khalid bin Hamad Al Khalifa për suksesin e edicionit të 50-të të Kampionatit të Arteve Marciale të Përziera për Profesionistët”, ka thënë Çeku.

Sukseset e këtij kampionati në nivelin e sportit global MMA janë një konfirmim i përpjekjeve të jashtëzakonshme të Sheik Khalid bin Hamad Al Khalifa për të mbështetur këtë sport dhe për të forcuar praninë e Mbretërisë së Bahreinit në nivelin kontinental dhe skenën ndërkombëtare.

Ai shtoi se Kampionati i Trimave është një histori frymëzuese suksesi për Mbretërinë e Bahreinit.  Në botën e sportit, ajo riafirmon zhvillimin dhe përparimin e këtij sporti në Bahrein dhe vë në dukje se Federata e Arteve Martiale të Përziera e Kosovës, e kryesuar nga Besart Berisha , po punon shumë për të zhvilluar këtë sport në Kosovë dhe pret që Kosova lojtarët kanë mbështetjen e plotë për të garuar në kampionatin BRAVE.

Presidenti i Federatës së Arteve Martiale të Përziera të Kosovës, Besart Berisha, tha: “Së pari urojmë Sheik Khalid bin Hamad Al Khalifa për suksesin e edicionit të 50-të të Kampionatit të Trimave të Arteve Marciale të Përziera falë vizionit që ka vendosur për këtë turne, e zbatuar nga organizata e peizazhit e kryesuar nga Mohammed Shahid, u vendos në botën e arteve marciale të përziera. Ai dëshironte që turneu të ishte më i suksesshëm”.

Ai shtoi se Federata e Arteve Martiale të Përziera e Kosovës po punon vazhdimisht për të zhvilluar marrëdhëniet me shoqatat anëtare të Federatës Ndërkombëtare IMMAF dhe se shoqata e tij po përpiqet të forcojë bashkëpunimin e përbashkët me Federatën e Arteve Martiale të Përziera të Bahreinit për të ndërtuar një sistem të përbashkët të punës që synon për të zhvilluar lojën në të dy vendet dhe për të ndihmuar në forcimin e pranisë së saj ndërkombëtarisht. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...