23.9 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Ministri i Mbrojtjes së BeH-së për situatën në Srebrenicë: Gjithçka është nën kontroll

Në Srebrenicë sot ka një numër të madh të pjesëtarëve të MPB-së së RS-së, e përveç tyre në qytet janë parë edhe despotë dhe autoblinda.

Dyshohet se arsyeja e rritjes së numrit të anëtarëve të MUP-it të RS është se seanca e Qeverisë së RS do të mbahet sot në Srebrenicë.

Ministri i Mbrojtjes së BeH Zukan Helez thotë se gjithçka është nën kontroll dhe se qytetarët nuk duhet të shqetësohen.

Kështu tha Helez nga selia e NATO-s.

“Gjithçka është nën kontroll, populli i Srebrenicës dhe qytetarët e Bosnje-Hercegovinës nuk kanë nevojë të shqetësohen”, tha për Faktorin ministri i Mbrojtjes i BeH Zukan Helez nga selia e NATO-s në Bruksel, duke komentuar informacionin se mëngjesin e sotëm një aeroplan fluturoi sipër. për shtatë deri në tetë minuta.

“Nuk është rastësi që jam këtu, në selinë e NATO-s në Bruksel dhe pikërisht në këtë moment. Sot jam duke u takuar me gjeneralin Christopher Gerardo Cavoli, Komandant i Shtabit Aleat të NATO-s dhe Forcave Amerikane për Evropën”, tha Helez.

Kujtojmë se sot në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork votohet Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...