3.2 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Ministri i Serbisë, Stefanoviq, ashpër i përgjigjet Haradinajt.

Ministri i Punëve të Brendëshëm të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka deklaruar se Serbia do të jetë aty nëse serbët e Kosovës, kanë nevojë, për ndihëm dhe mbrojtje.

Ai ka thene se as Vuçiq, dhe asnjëri prej nesh nuk frikësohet nga kërcnimi i Haradinajt.

Këtë deklaratë Sefanoviq, e bëri pas përgjigjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që i bëri presidentit të Serbisë Vuçiq, se nuk ka as një arsye askush të sulmoj Veriun, por nëse vini ju aty do të na gjeni.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...