22 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Ministri izraelit flet në telefon me presidentin gjerman, diskutojnë rreth luftës na Gaza

Ministri izraelit, Benny Gantz në “X” ka treguar se ka folur në telefon me presidentin gjerman, Frank-Walter Steinmeier.

Ai bëri të ditur se kanë diskutuar në lidhje me luftën në Gaza dhe potencialin e përshkallëzimit në veri të Izraelit kundër Hezbollahut.

“I theksova atij se realiteti ku Hezbollahuvazhdon të kërcënojnë qytetarët e Izraelit të Veriut dhe stabilitetin e të gjithë rajonit është thjesht i papajtueshëm”, shkroi Gantz./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...