15.8 C
Pec
E enjte, 8 Qershor, 2023

Ministri Krasniqi dhe zv/Ministri Mjeku në KRU ‘Hidrodrini’: Qeveria e përkushtuar për mbarëvajtjen e KRU-ve

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi dhe zv/Ministri i Ekonomisë Getoar Mjeku ka qëndruar për vizitë në Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit ‘Hidrodrini’ në Pejë.

Në cilësinë e aksionarit, zyrtarët e lartë të kabinetit qeveritar zhvilluan takim me përbërjen e re të Bordit të Drejtorëve të Kompanisë si dhe me Kryeshefin Ekzekutiv ing. Agron Tigani.

Në takim është diskutuar mbi të arriturat dhe sfidat e kompanisë, me theks të veçant mbi planet dhe strategjinë 2023.

Informata e vizitës bëhet e ditur nga Zyra për media e kësaj kompanie ndërsa për temat e takimit ka shkruar zv/Ministri i Ekonomisë Getoar Mjeku.

Postimi i plotë:

“Me ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, vizituam sot Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit «Hidrodrini» në Pejë.

Në takim me bordin e ri drejtorëve, të kryesuar nga z. Jusuf Nikçi, dhe kryeshefin ekzekutiv Agron Tigani, shprehëm përkushtimin e Qeverisë për të mbarështuar ndërmarrjet publike në përputhje me ligjin dhe nevojat e qytetarëve.

KRU Hidrodrini ofron me ujë të pijes dhe shërbime sanitare në komunat Deçan, Istog, Junik, Klinë dhe Pejë. Impianti i trajtimit të ujërave të zeza në Pejë, i ndërtuar së fundmi me bashkëfinancim nga Qeveria, është një nga projektet kyçe në këtë ndërmarrje.”-shkruan Mjeku./RADIO 1/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...