18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Ministri Maqedonci udhëton në Hungari, pritet të zhvillojë disa takime

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka udhëtuar për vizitë pune në Hungari.

Gjatë qëndrimit në Hungari, Maqedonci do të takoj Ministrin e Mbrojtjes të Hungarisë, si dhe do të marr pjesë në Takimin e Ministrave të Mbrojtjes të iniciativës së Bashkëpunimit të Mbrojtjes së Evropës Qendrore (Central European Defense Cooperation, CEDC), si dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor (ËB), që zhvillohet në Budapest.

Gjithashtu do të marr pjesë në Kongresin e Sigurisë (Budapest Security Dialog), ndërsa do të zhvilloj dhe një sërë takimesh tjera, thuhet ndër të tjera në njoftim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...