5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Ministri Peci: Vazhdon të jetë i hapur aplikimi për Subvencione 2024

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka bërë të ditur se vazhdon të jetë i hapur aplikimi për Subvencionet 2024, në blegtori.

Shuma e subvencionimit varet nga lloji i kafshës.

Lopët qumështore, do të subvencionohen me 90 euro për krerë, ndërsa për kafshët më të mëdha, siç janë buallicat, shuma nga 90 euro ka kaluar në 180 euro.

Kafshët më të vogla, si dhitë, do të subvencionohen me 30 euro.

Përveç tyre, subvencione mund të merrni edhe rreth kafshëve tjera, informatat për të cilat mund të merren në web faqen e ministrisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...