25.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Ministria e Bujqësisë: Vazhdohet afati për aplikim për subvencione për vitin 2024

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Menaxhimit të Ujërave njofton se është zgjatur afati për aplikim për subvencione për vitin 2024. Nga ministria thonë se kjo është bërë në mënyrë që fermerët që nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të paraqitur kërkesë për subvencione për vitin 2024, të kenë edhe një mundësi.

Sipas vendimit të Qeverisë nga seanca e parë, afati për aplikim për subvencione për masat bazë për prodhimtarinë bimore dhe blegtorale vazhdohet për një muaj, përkatësisht afati për paraqitjen e kërkesave për subvencione nga Programi për pagesat direkte për vitin 2024 është deri më 31 korrik 2024.

“Ftojmë të gjithë fermerët që nuk e kanë realizuar këtë të drejtë, nëse nuk mund të krijojnë vetë aplikime, të kontaktojnë Njësitë Rajonale të Ministrisë së Arsimit dhe Kulturës, ku punonjësit do të krijojnë dhe dorëzojnë aplikimin ose të paraqesin në mënyrë të pavarur aplikim për subvencione për vitin 2024, sipas Programit dhe Dekretit të Pagesave Direkte 2024”, thonë nga Ministria e Bujqësisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...