23.3 C
Pec
E mërkurë, 12 Qershor, 2024

Ministria e Drejtësisë e cilëson si të rregullt provimit me shkrim të Jurisprudencës, pesë kandidatë u përjashtuan

Ministria e Drejtësisë ka bërë të ditur se procesi i testimit me shkrim për dhënien e provimit të Jurisprudencës është karakterizuar si i rregullt.

Në provimin që është mbajtur në fund të javës së kaluar, sipas ministrisë, kanë marrë pjesë 729 kandidatë, ku pesë prej tyre janë përjashtuar për shkak të mos respektimit të rregullave për mbarëvajtjen e provimit.

“Testimi me shkrim është mbajtur në Universitetin e Mitrovicës “Isa Boletini” dhe si proces është karakterizuar përgjithësisht si i rregullt dhe pa incidente”, thuhet në njoftimin e ministrisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...