21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

Ministria e Kulturës sjell plotë aktivitete për të rinj gjatë muajit gusht

“Muaji i Rinisë”, do të jetë aktiviteti më i ri që do të organizojë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për nderë te Ditës Ndërkombëtare  të Rinisë.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se programi i këtij aktiviteti do të promovojë dhe adresojë çështjet thelbësore për të rinj si aftësimin profesional dhe punësimin e të rinjve, shëndeti mendor dhe riprodhues, aktivizimi rinor në nivel dhe qendror, rekreacioni dhe aktivitet e kohës së lirë, vullnetarizmi, integrimi dhe mbrojtja e të rinjve të margjinalizuar, transmeton klankosova.tv.

Kjo ngjarje do të organizohet në bashkëpunim vendorë dhe ndërkombëtarë nga data 2 gusht deri më 27 gusht.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...