27.9 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Ministria e Shëndetësisë jep rekomandime për mbrojtjen nga temperaturat e larta

Ministria e Shëndetësisë (MSHSH) ka dhënë disa rekomandime për qytetarët se si të mbrohen nga temperaturat e larta.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë thirrje për të pirë më shumë ujë gjatë gjithë ditës, për të shmangur rrezet e diellit nga ora 10:00 deri në 16:00 dhe për të përdorur krem ​​mbrojtës.

Ministria ka bërë thirrje gjithashtu për pushime të rregullta nëse punoni jashtë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...