15.2 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Ministria palestineze e Arsimit: Forcat izraelite vranë 6 mijë e 50 studentë palestinezë

Ministria palestineze e Arsimit përmes një deklarate ka thënë se forcat izraelite vranë 6 mijë e 50 studentë palestinezë.

Kjo ministri ka bërë të ditur se 10 mijë e 219 studentë të tjerë janë plagosur në Bregun Perëndimor të dhe Rripin e Gazës që nga 7 tetori.

Ministria thotë se shumica e studentëve, 5 mijë 994 u vranë në Gaza, ndërsa 56 në Bregun Perëndimor./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...