13.6 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, thotë se Kosovën e pret rruga e vështirë drejt liberalizimit

Ministrja Hoxha, ka deklaruar për ,,Zërin,, se rruga e Kosovës drejtë liberalizimit të vizave do te jetë e vështirë dhe se heqja e vizave nuk varet nga institucionet e Kosovës, por nga shtetet anëtare të BE-së.

Ajo ka potencuar edhe faktin që deri në muajin majt pritet të mbahen zgjedhjet për Parlamentin Evropian, dhe Kosova, do të jetë nën hijen e këti procesi.

Me gjithë pengesat Ministrja e Integrimit Evropian, ka thënë se institucionet e vendit nuk do të ndalin angazhimin për arritjen e këti qëllimi, duke potencuar se heqja e vizave nuk do të mund të futet në rend dite pa u siguruar pëlqimi i shteteve anëtare të BE-së.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...