11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Ministrja e Mbrotjes së Danimarkës viziton KFOR-in në Prishtinë

Ministrja e Mbrojtjes së Danimarkës, Trine Bramsen, është takuar me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Günter Schopf, në shtabin e KFOR -it në Prishtinë.

Ata shkëmbyen pikëpamjet e tyre për situatën e përgjithshme të sigurisë në Ballkanin Perëndimor, duke nënvizuar bashkëpunimin pozitiv dhe të ngushtë që KFOR mban me institucionet lokale.

 

Ndërkaq, zëvendëskomandanti i KFOR-it shprehi mirënjohjen e tij për ministren për profesionalizmin dhe përkushtimin e lartë të ushtarëve danezë brenda KFOR-it./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...