17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Minutat e para të lojës, Zvicra kalon në epërsi

Zvicra ka shënuar golin e epërsisë në sfidën ndaj Kosovës, që po luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të eliminatoreve të Kampioantit Europian “Gjermani 2024”.

Remo Freuler shënoi në minutën e 14-të, duke kaluar përfaqësuesen helvete në avantazh.

Ndeshja mes Kosovës dhe Zvicrës është e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Euro2024”.

Në Grupin I me Kosovën dhr Zvicrën janë edhe Rumania, Izraeli, Bjellorusia dhe Andorra/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...