17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Miratohet propozimi për hartimin e Planit Hapësinor të Kosovës

Qeveria e Kosovës ka miratuar një sërë pikash nga mbledhja e sotme.

Ndër to është edhe miratimi i propozimit për hartimin e Planit Hapësinor të Kosovës dhe tjetri i miratimit të propozim-vendimit për hartim të Planit Hapësinor për Parkun Kombëtar “Sharri”.

At po ashtu është shqyrtuar edhe propozim-vendimi preliminar për shpronësim për interes publik të pronave të paluajtshgme të cilat gjenden brenda lokacionit të Aeroportit të Gjakovës, për nevoja të realizimit të projekteve infrastrukturore Ministrisë së Mbrojtjes, Zonat Kadastrale Bec,Trakaniq dhe Janosh të Komunës së Gjakovës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...