8.9 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Miratohet Strategjia e Energjisë së Republikës së Kosovës për vitin 2022-2031

Në seancën e sotme plenare është miratuar Strategjia e Energjisë së Republikës së Kosovës për vitin 2022-2031.

Në sallë ishin 61 deputetë.

Kuvendi është duke vazhduar me votimin e projektligjeve, pasi ka kuorum të mjaftueshëm.
U miratua edhe Projektligji për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit për Mbrojtjen e Konsumatorit, Projektligji për Konfliktet Administrative, si dhe Projektligji për Ekspertët Gjyqësorë.

Ndërkaq nuk kaloi raporti vjetor i Autoritetit të Aviacionit Civil të Kosovës për vitin 2021./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...