24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

“Miss Universe 2021”, Kosova përfaqësohet sonte nga Blerta Veseli

Konkursi i 69-të i “Miss Universe” do të mbahet sot (e diel) në Seminole Hard Rock Hotel&Casino në Hollywood, Florida.

Ky konkurs do të transmetohet drejtpërdrejt në orën 20:00. ET në FYI, në kanalin televiziv kabllor në pronësi të rrjetit A&E. Do të transmetohet gjithashtu në gjuhën spanjolle në Telemundo.

Shikuesit po ashtu mund të votojnë për zgjedhjet e tyre përmes aplikacionit ‘Miss Universe’.

Konkursi do të organizohet nga aktori Mario Lopez dhe Olivia Culpo, e cila fitoi “Miss Universe” në 2012, me një performancë nga reperi Pitbull. Konkursi do të transmetohet në më shumë se 160 territore dhe vende të botës.

“Miss Universe” ishte shtyrë vitin e kaluar për shkak të pandemisë së COVID-19.

Në një deklaratë në mars të këtij viti, Paula M. Shugart, presidente e Organizatës ‘Miss Universe’, tha:“Ne kemi kaluar muaj me radhë duke planifikuar dhe përgatitur masat paraprake të sigurisë për të zhvilluar këtë edicion të ‘Miss Universe’ – një që do të jetë i paharrueshëm, i veçantë dhe plotësisht inovativ”.

Rreth 10,000 gra marrin pjesë çdo vit në konkurset “Miss Universe” dhe “Miss Amerika” të organizuara nga MUO.

Më poshtë ua sjellim 74 garueset në konkursin e këtij viti në “Miss Universe” në bazë të rendit alfabetik sipas vendit/territorit të përfaqësuar.

Albania​: Paula Mehmetukaj

Argentina: Alina Luz Akselrad

Armenia: Monika Grigoryan

Aruba: Helen Hernandez

Australia: Maria Thattil

Bahamas: Shauntae A. Miller

Barbados: Hillary-Ann Williams

Belgium: Dhenia Covens

Belize: Iris Salguero

Bolivia: Lenka Nemer

Brazil: Julia Gama

British Virgin Islands: Shabree Frett

Bulgaria: Radinela Chusheva

Cambodia: Sarita Reth

Cameroon: Angele Kossinda

Canada: Nova Stevens

​Cayman Islands: Mariah Tibbetts

Chile: Daniela Nicolas

China: Jiaxin Sun

Colombia: Laura Olascuaga

Costa Rica: Ivonne Cerdas

Croatia: Mirna Naiia Maric

Curaçao​: Chantal Wiertz

Czech Republic: Klára Vavruskova

Denmark: Amanda Petri

Dominican Republic: Kimberly Jimenez

Ecuador: Leyla Espinoza

El Salvador: Vanessa Velasquez

Finland: Viivi Altonen

France: Amandine Petit

Ghana: Chelsea Tayui

Great Britain: Jeanette Akua

Haiti: Eden Berandoive

Honduras: Cecilia Rossell

Iceland: Elísabet Hulda Snorradottir

India: Adline Castelino

Indonesia: Ayu Maulida Putri

Ireland: Nadia Sayers

Israel: Tehila Levi

Italy: Viviana Vizzini

Jamaica: Miqueal-Symone Williams

Japan: Aisha Harumi Tochigi

Kazakhstan: Kamila Serikbai

Korea (South): Hari Park

Kosovo: Blerta Veseli

Laos: Christina Lasasimma

Malaysia: Francisca Luhong James

Malta: Anthea Zammit

Mauritius: Vandana Jeetah

Mexico: Andrea Meza

Myanmar: Thuzar Wint Lwin

Nepal: Anshika Sharma

Netherlands: Denise Speelman

Nicaragua: Ana Marcelo

Norway: Sunniva Frigstad

Panama: Carmen Jaramillo Vanessa

Paraguay: Castro Guillen

Peru: Janick Maceta Del Castillo

Philippines: Rabiya Mateo

Poland: Natalia Piguła

Portugal: Cristiana Silva

Puerto Rico: Estefania Soto Torres

Romania: Bianca Lorena Tirsin

Russia: Alina Sanko

Singapore: Bernadette Belle Ong

Slovak Republic: Natália Hostakova

South Africa: Natasha Joubert

Spain: Andrea Martinez

Thailand: Amanda Obdam

Ukraine: Yelyzaveta Yastremska

Uruguay: Lola De Los Santos

U.S.: Asya Branch

Venezuela: Mariangel Villasmil

Vietnam: Khanh Van Nguyen Tran

Sivjet, bukuroshja nga Gjilani Blerta Veseli – do të përfaqësojë Kosovën në “Miss Universe”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...