17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Mjegull e dendur në mëngjesin e sotëm, vështirësoi qarkullimin në komunikacion

Në kushte të tilla sikur sot apelohet kujdes i shtuar në trafik. Në hyrje të autostradës “Ibrahim Rugova” në Trudë të Prishtinës shihet mjegull e denduar dhe situata është e njëjtë përgjatë tërë autostradës deri në Veternik të Prishtinës.

Mjegull e dendur është edhe në rrugën Prishtinë-Ferizaj. Në mënyrë që të parandalohen aksidentet e mundshme në trafik kërkohet shpejtësi më e vogël e automjeteve dhe kujdes më i madh.

Kështu duket sot autostrada “Ibrahim Rugova” .

Vështirë vërehen tabelat orientuese.

Pamje nga rruga Prishtinë-Ferizaj.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...