0.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Mjekja e spitalit në Sofje flet për gjendjen e udhëtarëve të mbijetuar nga aksidenti në Bullgari

Mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që sot do të operohen edhe dy pacientë të tjerë që po trajtohen në spitalin “Pirogov” në Sofje, pasi u lënduan në aksidentin që ndodhi në orët e hershme të ditës së djeshme.

“6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji. Të gjithë pacientë janë në gjendje stabile, u janë dhënë ndihmë psikologjike dhe dje kanë pasur intervenime të suksesshme”, tha Dr.Maja Argirova, njofton Alsat-mk.

46 persona vdiqën pas aksidentit me autobus në Bullgari, shkaqet e të cilit nuk dihen ende saktësisht. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...