5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Mobilizohet AAK-ja e Pejës, takim i gjërë, interesim për ta larguar qeverisjen e LDK-së me votë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë ka zhvilluar takim të gjërë të kryesisë së degës.

Kryetari i degës Ali Berisha ka mbledhur kryesinë për të trajtuar tema me rëndësi për proceset e fundit veçanërisht, zhvillimet lokale të qeverisjes së Pejës, por pa tejkaluar edhe ato nacionale.

Është mbajtur edhe një minutë hestje për policin e rënë në detyrë, në veri të shtetit Afrim Bunjaku.

Njoftimi i plotë:
‘Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – dega në Pejë mbajti takimin e kryesisë të cilin e filloj me një minutë heshtje në nderim të heroit më të ri të Kosovës, rreshterin e rënë në detyrë Afrim Bunjaku.
Temë diskutimi ishte aktualiteti politik në vend dhe gjendja politike në nivel lokal, ku në kuadër të kësaj u aprovua plani i punës së Këshillit profesional, i prezantuar nga udhëheqësi i këtij këshilli Ismail Sadiku.

Aleanca në Pejë me punë dhe përkushtim po përgatitet që të jetë bartëse e proceseve politike dhe ekzekutive në Komunën e Pejës.’-thuhet në njoftimin e degës së kësaj partie në Pejë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...