18.8 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Mogherini: Të përshpejtohen negociatat e pranimit me vendet e Ballkanit

Në fjalimin e saj mbyllës në Parlamentin Europian, shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini i bëri sot thirrje BE-së të hapë bisedime të reja dhe të përshpejtojë negociatat ekzistuese me vendet e Ballkanit Perëndimor.

“Unë besoj se do të ishte e nevojshme të shpejtoheshin dhe të investonim më shumë në negociatat e pranimit që tashmë ndodhin me vendet e Ballkanit Perëndimor, si dhe në partneritetin tonë të fortë me ata që ende nuk janë një vend kandidat”, porositi Mogherini. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...