27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Molliqaj: Dhënia e veriut, që ta marrim Luginën e Preshevës, zgjidhja më e mirë

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, edhe një herë e ka përsëritur qëndrimin e tij për shkëmbimin e territoreve me Serbinë.

Ai në “Debat Plus” tha se themelimi i Asociacionit do të krijojë shumë probleme, derisa shtoi se dhënia e veriut e marrja e Luginës së Preshevës është zgjidhja më e mirë.

“Kryetari i Asociacionit ka m’u ba opozitari i kryeministrit, s’po kryhet kjo punë. Duhet me diskutu mundësinë e ripërcaktimit, unë jam për këtë punë, jo pse se thotë kërkush, e them sepse besoj që është e mundshme dhe e duhur. S’po kërkoj diçka që s’ka hapësirë te ndërkombëtarët”, tha ai.

“Ata që janë me dhënë veriun në kuptimin e ndryshimin e kufijve, që me marrë Luginën e Preshevës janë njerëz që ia dojnë më të mirën Kosovës”, vijoi ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...