22.8 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Molliqaj për KiE: Nuk na kushtëzojnë me marrëveshjen e Thaçit e Mustafës por me atë të Kurtit në Ohër

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka thënë për Ekonomia Online se kushtëzimet për anëtarësim në Këshill të Evropës ndërlidhet me pranimin e marrëveshjes nga kryeministri Kurti në Ohër dhe se nuk ka të bëjë me ato paraprake.

Ndonëse ndjen keqardhje për mos anëtarësim të Kosovës në KiE, Molliqaj deklaron se kjo fatmirësisht nuk është bërë si këmbim të themelimit të Asociacionit.

Molliqaj ka thënë se janë kundër që të themelohet siç e ka quajtur “autonomi serbe” si kusht për anëtarësim në KiE. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...