8.1 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Momenti i arrestimit të autorit të masakrës në Christchurch (Video)

Mediat kanë publikuar videon e arrestimit të terroristit Brenton Tarrant, i cili ka kryer sulmin në njërën nga xhamitë në Zelandën e Re. Ai është arrestuar menjëherë pas sulmit në Christchurch.

Në momentin që e ka rrethuar policia në veturën e tij janë gjetur dy eksplosivë. Përpara tij janë arrestuar dhe tre persona të tjerë.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=101&v=Dnu5a0ObYxM
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...