19.7 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Momenti kur një helikopter rus Ka-52 Alligator qëllohet në rajonin e Zaporizhias

Mediumi Nexta ka publikuar një video që duket se tregon një helikopter rus Ka-52 Alligator që u qëllua në rajonin e Zaporizhias në Ukrainë.

Videoja e cila u publikua në Twiiter, tregon helikopterin që merr flakë derisa edhe tym shihet duke dalë nga mjeti fluturues. Pas disa sekondave, pajisja duket se rrëzohet në tokë.

Ndryshe, janë bërë gjashtë muaj që kur ka filluar konflikti midis Ukrainës dhe Rusisë.

Sot katër zona të Ukrainës të kontrolluara nga Rusia dhe forcat pro-Moskës fillojnë referendumet për t’u bashkuar me Rusinë.

Votimet, do të zgjasin deri më 27 shtator. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...