24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Momenti kur Nora Gjakova e mposhtë xhudisten serbe dhe fiton medaljen e bronztë

Xhudistja e Kosovës, Nora Gjakova, është fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Gjakova në luftë për medalje mposhti serben Marica Perishiqin.

Nora e ka administruar luftë në mënyrë të shkëlqyeshme, duke mos e lejuar në asnjë rrethanë serben që të befasojë.

Gjakova i dha leksion serbes 12 sekonda pa përfunduar sfida Gjakova siguron epërsinë dhe fitoren e madhe.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...