10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Momenti kur Ukraina bombardoi selinë e flotës ruse në Krime – publikohen pamjet në internet

Janë publikuar pamjet e momentit kur ndodhi sulmi raketor ukrainas në selinë e flotës ruse të Detit të Zi në Krime, gjegjësisht në qytetin Sevastopol.

Si rrjedhojë e sulmit të së premtes me raketa në qytetin port të Sevastopolit, mbeti një person i zhdukur.

Ka pasur video të shumta të pasojave të këtij sulmi, mirëpo tani u publikuan edhe ato që tregojnë momentin kur u bombardua selia. Videoja është verifikuar edhe nga BBC Verifiy.

Burimet thonë se sulmi u krye me raketa Storm Shadow, me të cilat vendi u furnizua nga Britania dhe Franca.

Rusia aneksoi gadishullin e Krimesë të Ukrainës, në vitin 2014.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...