14.1 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Mosha befasuese më e mirë deri më sot nëse doni të gjeni dashuri

Kombinimi magjik i shpresës dhe njohjes së vërtetë të vetes.

Një numër në rritje i njerëzve mbi pesëdhjetë janë beqarë dhe shumë janë në kërkim të dashurisë. Ndërsa statistikat e vjetruara dhe zhurma mediatike pretendojnë se shanset për t’u martuar ulen ndjeshëm me çdo dekadë që keni jetuar, realiteti është se shumica e njerëzve pas të 50-ave do të përjetojnë dashurinë më të mirë të jetës së tyre. Pra, mos i besoni reklamave.

Njerëzit në të 50-at, 60-at, 70-tat dhe, po, edhe të 80-at po takohen më shumë se kurrë. Ata po bien në dashuri dhe po krijojnë marrëdhënie të forta dhe intime. Ata i turpëruan brezat e fëmijëve dhe nipërve të tyre. Dhe kjo është arsyeja pse:

1. Përvojë e mjaftueshme jetësore për të kuptuar se çfarë është me të vërtetë e rëndësishme nga ajo që nuk është.
Ata e dinë se kush janë dhe e dinë se çfarë funksionon për ta dhe çfarë jo. Nuk ka më lojëra. Ata e kuptojnë vlerën e marrëdhënieve dhe vlerësojnë më shumë të tjerët.

2. Mësoi nga marrëdhëniet e kaluara.
Ata ose kanë jetuar përmes një divorci ose vdekjes së një bashkëshorti dhe mund të reflektojnë mbi atë që shkoi mirë dhe gabim dhe pse. Aftësia për të fituar njohuri dhe për të humbur egon është në të mirën e saj. Kjo është ajo që ju mundëson të krijoni më shumë intimitet dhe më pak dramë.

3. Më shumë liri nga e cila mund të shijoni jetën.
Në këtë moment, shanset janë që fëmijët të kenë lënë folenë dhe karriera të jetë vendosur fort. Disa njerëz tashmë kanë kaluar karrierën në kohën e lirë dhe janë të hapur për aventura dhe përvoja të reja jetësore. Mos harroni, 50 është 30 e re; 60 është 40 e re; 70 është 50-shi i ri. Ka ende shumë jetë për të jetuar dhe shumë dashuri për të dhënë.

4. Dëshira dhe kapaciteti për të shijuar intimitetin në maksimum.
Nuk ka më shqetësim për shtatzëninë. Nuk ka më shqetësim për performancën (faleminderit, përparimet mjekësore). Nuk ka më shqetësim për vetëdijen, me siguri i keni parë të gjitha deri tani. I rrituri është i kënaqur me identitetin e tij dhe ka besimin për t’u shprehur lirisht. Besimi, njohuria dhe qëndrimi peshojnë shumë më tepër se joshja e një trupi më të ri – të paktën në planin afatgjatë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...