26.4 C
Pec
E hënë, 15 Korrik, 2024

Mot me diell, temperaturat deri në 35 gradë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranët, kryesisht rreth relievit malor.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-35gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...