20 C
Pec
E martë, 30 Maj, 2023

Moti i keq në Shkodër, ndërhyn Ushtria

Moti i keq që ka përfshirë Shqipërinë prej disa ditësh.

Një prej qarqeve më të prekura është ai i Shkodrës, ku raportohet se, ujësjellësi Oblika është jashtë funksionit. Sipërfaqja e përmbytur vijon të jetë 1100 hektarë, kryesisht në zonën e Anës së Malit.

Vazhdojnë problemet te tunelet në Qafën e Thorës, ku ka dhe rrëshqitje gurësh e dheut.

Paralajmërohet për kujdes në rrugën drejt Vermoshit dhe Tamarës. Po kështu vijon problematika e mungesës së energjisë elektrike, njofton a2news.

Ka një rënie të nivelit të ujit me 40 cm, por reshjet e shiut vijojnë me intensitet, ndërkaq reshjet e borës vijojnë në zonat malore./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...