3.8 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Moti për 5 ditët e javës që kemi filluar

Parashikimi i Motit për pesë ditë (30 tetor – 03 nëntor 2023)

E hëne – Mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5 -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

E marte – Mot me diell dhe vranësira të shpërrnda. Vranësirat gjatë ditës parashihen që vende-vende të shoqerohen me reshje shiu.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

E mërkurë – Do të mbajë mot i vranët. Vranësirat parashihen që vende-vende të sjellin riga shiu.Si pasojë e ndryshimit të grafikut termik në orët e para mund të paraqitet mjegull e radiacionit ( rrezatimit tokësor). Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmje 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19gradë Celsius.

E enjte – Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Në fushat termike nuk parashihet të ketë ndyshime, pasiqë do të regjistrohen temperaturat e ditës paraprake, përveç minimaleve të cilat parashihen të jenë më të ulëta. Minimalet 5-7 gradë Celsius, mdërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius.

E premte – Mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat parasihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryejë erë kryesisht nga jugperendimi dhe juglindja me shpejtësi 1-10m/s./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...