4.9 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në njoftimin e lëshuar për media thuhet se vranësirat gjatë ditës parashihen të dendësohen duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...