17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

“Të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...