17 C
Pec
E shtunë, 18 Maj, 2024

Moti sot me diell dhe vranësira, temperatura maksimale deri në 14 gradë

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat në pjesën veriore dhe veriperëndimore të Dukagjinit mund të sjellin riga shiu, në viset e larta reshje të dobëta bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri në 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11 deri në 14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga pjesa veriperëndimore me shpejtësi 1-5m/s. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...