9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Moti sot me diell, pasdite reshje shiu në disa vende

Dita e sotme në Kosovë do të jetë me kthjellime vranësira dhe mjegull në zonat e ulëta. E në pasdite mund të ketë reshje të izoluar shiu në zona të caktuara.

Temperaturat do të sillen nga 1°C deri në 1°C në mëngjes deri në 4°C – 9C gradë Celsius në mesditë.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme dhe e lehtë, me shpejtësi prej 5-15 km/h.

Edhe në Shqipëri, dita e sotme do të jetë me vranësira mesatare e kthjellime. Temperaturat kanë shënuar rënie të lehtë.

Temperaturat do së sillen nga 3C deri në 12°C në zonat malore, ndërsa në zonat bregdetare temperaturat shkojnë nga 10 C deri në 15°C./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...