15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

MRKS reagon për moslejimin e pjesëmarrjes së Donjeta Sadikut në Kampionatit Botëror në Indi

Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport, ka reaguar në lidhje me mos lejimin e bokserës kosovare, Donjeta Sadikut të marrë pjesë në Kampionatit Botëror të Boksit, e cila do të zhvillohet në Indi.

Si fillim, India nuk lejoj pajisjen me vize, ndërsa më vonë vendosen kushte të veçanta, duke kërkuar të paraqitet pa simbole shtetërore.

Kjo gjë asesi nuk u pranua dhe Sadiku vendosi që të bojkotoi dhe të mos jetë e pranishme në këtë Kampionat Botëror.

MKRS tha se ky vendim ishte i papranueshëm dhe në kundërshtim me qëllimet parësore që ka sporti./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...