4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

MSh aprovon shtatë procedura standarde të operimit për menaxhimin e mbetjeve medicinale

Grupi punues në përbërje nga profesionistë të fushave të ndryshme të shëndetësisë, ka finalizuar shtatë Procedura Standarde të Operimit për menaxhimin e mbetjeve medicinale, të cilat janë aprovuar nga Sekretari i Përgjithshëm i MSh-së pas vlerësimit nga Komisioni vlerësues për PSO, raporton Syri.neyt Kosova.

Kryesuesi i grupit punues, Dr. Shaban Osmanaj ka falënderuar anëtaret e grupit, ekspertët e angazhuar dhe MSh-në për bashkëpunim deri në finalizimin e tyre.

Grupi punues për hartimin e këtyre PSO-ve është mbështetur në mënyrë të vazhdueshme nga ekspertët e angazhuar nga Zyra e OBSh-së në Prishtinë.

Postimi i plotë:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...