21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

MTV VMA 2021: Si ta shikoni, interpretuesit, performuesit, të nominuarit dhe më shumë

Pas një viti shfaqjesh të çmimeve virtuale dhe hibride, ceremonia e këtij viti e mbushur me yje, e mbushur me performanca është gati të tërheqë të gjitha ndalesat për një shfaqje argëtuese.

VMA-të e këtij viti po kthehen në Barclays Center në New York City, ku një grup artistësh me emër të madh dhe prezantues superstar do të ngjiten në skenë për të festuar këtë vit në muzikë, transmeton lajmi.net.

Lexoni për të gjitha detajet që ju nevojiten se si të shikoni MTV VMA 2021, si dhe listën e konfirmuar të interpretuesve, nikoqirit të natës, kur fillon shfaqja, të nominuar dhe më shumë.

Si të shikoni VMA: Shfaqja e mbushur me yje do të transmetohet drejtpërdrejt në MTV. Shfaqja do të transmetohet gjithashtu në CMT, Comedy Central, Logo, MTV2, Nickelodeon, Paramount Network, Pop, TV Land, VH1 dhe CW.

Për ata që nuk kanë qasje në kabllo, shfaqja do të transmetohet gjithashtu në aplikacionin Paramount+, i cili kushton 5 dollarë për një plan bazë ose 10 dollarë për planin e tyre pa komercial.

Si ta ndjek?

Ndiqni gjatë VMA -ve me @etnow në Twitter dhe @entertainmenttonight në Instagram. Pastaj, shikoni ETonline.com, ET Live dhe Entertainment Tonight pas shfaqjes për më shumë mbulim të momenteve më të mëdha dhe të gjithë fituesve.

Kush po prezanton?

Doja Cat po bën debutimin e saj drejtues në shfaqjen e këtij viti! Përveç detyrave të saj pritëse, Doja Cat gjithashtu do të performojë dhe është nominuar për pesë çmime, përfshirë dy nga çmimet më të larta të natës, Video e Vitit dhe Artiste e Vitit.

Kush po performon gjatë shfaqjes?

Një nga titujt më të mëdhenj të natës është Justin Bieber, i cili do të marrë skenën e VMAs për herë të parë në gjashtë vjet. Përveç kësaj, Kacey Musgraves do të bëjë debutimin e saj në VMA në ceremoninë e këtij viti. Fituesja gjashtë herë e GRAMMY-t me siguri do të mahnisë turmën me një shfaqje premiere botërore të titullit të saj të ri, “Star-Crossed”.

Kush po performon në para-shfaqjen?

Ngjarja e këtij viti para shfaqjes, e drejtuar nga Nessa Diab dhe Jamila Mustafa, do të përfshijë një paraqitje nga Kim Petras, e cila do të japë shfaqjen debutuese televizive të “Future Starts Now”, dhe një performancë nga treshja e njohur muzikore Swedish House Mafia, e cila jepni një përzierje të “Lifetime” & “It Get Better”.

Për më tepër, Polo G – i cili është nominuar për dy çmime këtë vit duke përfshirë Artistin më të mirë të ri – do të interpretojë këngën e tij të suksesshme “Rapstar”.

Kush është i nominuar? Justin Bieber kryeson grupin si artisti më i nominuar i këtij viti me shtatë nominime, përfshirë artistin e vitit dhe Popin më të mirë për “Pjeshkët”. Këngëtarja ndiqet nga afër nga Megan Thee Stallion me gjashtë nominime.

Pretendentët e tjerë kryesorë përfshijnë Billie Eilish, BTS, Doja Cat, Drake, Giveon dhe Lil Nas X. Përveç kësaj, artistët e MTV PUSH Olivia Rodrigo, The Kid LAROI dhe 24kGoldn të gjithë morën nominime të shumta për herë të parë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...