12.6 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Muhamet Ramadani fiton medalje e artë në Kupën Evropiane të hedhjeve U-23

Atleti kosovar Muhamet Ramadani e ka arritur edhe një sukses të madh në sportin e hedhjes së gjyles.

Ai mori pjesë në Kupën Evropiane të këtij sporti për kategorinë U-23 në Portugali nga doli kampion transmeton klankosova.tv.

Ramadani e fitoi medaljen e artë duke e hedhur gjylen në distancën prej 19 metrave e 28 centimetrave.

Kosovari e la pas vetes gjermanin Eric Mahofer dhe italianin Riccardo Ferrara. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...