29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Muhaxheri: Shkolla “Pjetër Budi” në fshatin Poçestë hap dyert me 1 shtator të këtij viti

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka inspektuar punimet në shkollën “Pjetër Budi” në fshatin Poçestë.

Ai tha se punët po shkojnë sipas planit ndërsa kjo shkollë do të hap dyert për nxënësit me 1 shtator të këtij viti.

“Objekti i ri do të ofrojë një ambient modern dhe të pajisur me të gjitha kushtet e nevojshme për një arsimim cilësor për nxënësit tonë.”– thekson Muhaxheri.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...