23.8 C
Pec
E martë, 21 Maj, 2024

Muhaxheri thotë se Sveçla po koordinohet me Serbinë: Se ka arrestime për armatimin e gjetur

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, thotë se Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, po koordinohet me Serbinë.

“Çdo të dytën ose tretën javë del në televizion dhe thotë se është zënë ky armatim. A e ka burgos vetëm një njeri me atë armatim? A duhet të mendohet pak se ngadalë se ky qenka duke u koordinuar me ministrin e Punëve të Brendshme në Serbi”, tha ai.

Muhaxheri gjithashtu tha se nuk pendohet për krahasimin që i kishte bërë pushtetit aktual në Kosovë, me ish-presidentin serb Sllobodan Millosheviq, ku kishte thënë se pushteti i tanishëm po sillet me serbët ashtu siç kishte bërë Millosheviqi me kosovarët./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...