15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Mungesa e kushteve, Kryeziu nga Demokracia në Veprim vlerëson se procesi i votimit është dashur të shtyhej

Ismet Kryeziu, nga rrjeti i organizatave joqeveritare Demokracia në Veprim (DnV), ka kritikuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për vonesa në riorganizimin dhe caktimin e qendrave të votimit, duke vlerësuar se procesi i sotëm është dashur të shtyhet.

Sipas tij, nuk ka kushte për mbajtjen e procesit në këto hapësira.

Kryeziu vlerësoi se votimi është dashur të shtyhet.

Ndërkaq, në qendrën e votimit në Leposaviq është raportuar për kushte të vështira duke u përballur me mungesën e ngrohjes dhe të ndriçimit.

Për t’i shkarkuar kryetarët, duhet votuar 50 për qind plus një votues, që procesi të rezultojë i suksesshëm dhe të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...