5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Mungojnë përfaqësuesit, shtyhet raporti vjetor financiar i KPK-së

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, në mbledhjen e mbajtur të mërkurën ka votuar raportin vjetor financiar të KOSTT-it, për vitin 2022, ndërsa ai për Këshillin Prokurorial të Kosovës për vitin 2022 është shtyrë më mbledhjen e radhës, për shkak të mungesës së përfaqësuesve të KPK-së.

Për mungesë të tyre, kritika pati deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj.

“Është një injorance për këtë praktike, e t’i dërgojnë zyrtaret e thjesht qe nuk kane përgjegjësi. Nuk duhet të pranohen dhe te raportohen këtu”

Edhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Halili, kritikoi mungesën e tyre.

“Ne do te ishim mirëkuptues nëse nuk mund të jenë me agjendë sot por nuk e justifikon dëshirën ose jo me ardhë këtu”, tha ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...