2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Murali për Hamëz Jasharin në kazermën e FSK-së në Ferizaj

Një mural me portretin e Hamëz  Jasharit është realizuar në Qendrën e Stërvitjes Kolektive në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në Ferizaj.

“Qysh kur dielli ngroh këtë tokë, ne jemi këtu”, është fjalia që i është bashkëngjitur portretit të Hamëz Jasharit.

Këtë mural e ka realizuar piktorja nga Ferizaj, Pranvera Sylejmani dhe piktorë të rinj të qytetit.

“Në ADN-në tonë është UÇK-ja dhe gjaku i derdhur për këtë vend. Faleminderit familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve që falë sakrificës së tyre ne sot frymojmë të lirë ne Shtetin tonë!  Lavdi Epopesë se Lavdishme të UÇK-së! Falënderojmë shumë Komandantin Arben Krasniqi dhe gjithë stafin e tij”, ka shkruar piktorja Sylejmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...