3.2 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Musliu: Në emër të presidentes Osmani më ka dërguar letër Prindon Sadriu

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka treguar për një letër që ia kishte dërguar bashkëshorti i presidentes Vjosa Osmani, në një zarf me emrin e të parës së vendit.

Musliu tha se në letër kishte kërcënime me padi nga Prindon Sadriu në lidhje me një deklaratë të saj.

“Shkoj e hapi sirtarin ku na vjen posta dhe shkruan për Ganimete Musliun nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani. E marr ta hapi. Kur e çeli e kam kërcënimin se do të më padisë Prindon Sadriu mua se e kam dhënë një deklaratë, ku kam thënë se Prindon Sadriu s’ka pasur të drejtë ta veshë uniformën në Defender 2020 a 2021. Dhe ai po do të më padisë mua në emër të presidentes”, u shpreh Musliu.

Sipas Musliut, bashkëshorti s’ka të drejtë ta përdorë emrin e presidentes. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...