4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Musliu për Kurtin: Mashtruesi në aksion, nuk paska ditë çka me rrejtë sot

Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu e ka kritikuar kreun e shtetit, Albin Kurti pas rihapjes së tuneleve në një pjesë të linjës hekurudhore Han i Elezit – Fushë Kosovë.

Musliu e quajti Kurtin “mashtrues në aksion”.

“Ske nevoje me qene fare inzhinier i ndertimtarise apo arkitekt me e pa këtë video dhe me konstatu qe ky tunel është në fazen fillestare të punimeve. Armaturat jasht betonit, rrjedha e ujit qe shihet ne tunel, mungesa e ndriqimit, mungesa e murit ne hyrje te tunelit jane vetem disa elemente qe shihen kjarte dhe te bijnë ne perfundim se inagurimi është i parakoheshem.”, ka shkruar deputetja.

Postimi i plotë:

MASHTRUESI NE AKSION!

Albin Kurti s’paska dite cka me rrejt sot dhe paska dale me inauguru rihapjen e tuneleve si pjesë e aksit të linjës hekurudhore Hani i Elezit-Fushë Kosovë.

Ske nevoje me qene fare inzhinier i ndertimtarise apo arkitekt me e pa këtë video dhe me konstatu qe ky tunel është në fazen fillestare të punimeve. Armaturat jasht betonit, rrjedha e ujit qe shihet ne tunel, mungesa e ndriqimit, mungesa e murit ne hyrje te tunelit jane vetem disa elemente qe shihen kjarte dhe te bijnë ne perfundim se inagurimi është i parakoheshem.

Cka e ka kaq per ngutë MASHTRUESI vetem ai e di./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...