13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Mustafa: Marsi është muaj i sakrificës

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa nëpërmjet një komunikate për media ka kujtuar 21 vjetorin e Epopesë së UÇK-së.

“Muaji Mars është muaj i sakrificës që kulmoi me veprën më sublime të familjes Jashari, dhe shënoi ndryshim në historinë e kombit shqiptar. Rënia e familjes Jashari ktheu vëmendjen e botës demokratike drejt Kosovës, ku lufta tashmë kishte filluar në një kahje tjetër.

Komandanti Legjendar Adem Jashari dhe vepra sublime e tij janë rast unik në gjithë historinë e luftërave, prandaj si të tillë edhe do ta mbajmë gjithmonë në mend.

Sipas Mustafës, Adem Jashari dhe sakrifica e tij heroike u bënë të pavdekshëm dhe gurthemel i pavarësisë të Kosovës.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...