8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Nadal për Kyrgios: “Nuk ka respekt as për veten”

Rafael Nadal ka komentuar lojën e Nick Kyrgios pasi është eliminuar në 1/8 e finales në turneun  e Acapulcos.

Nadal në konferencë për media ka thënë: “Ai është një talent i madh, ka shumë mundësi të fitoj tituj në Grand Slam turne por edhe të luftojë për vendin e parë në ATP list, por i mungon respekti për publikun, kundërshtarin dhe për vetën e tij”, nënvizoj 32 vjeçari i lindur në Mallorca të Spanjës.

Ndryshe Nadal pësoj humbje në duel me australianin e natyralizuar pas një drame të vërtetë me rezultat 2-1 në sete.

Nick Kyrgios në cerekfinale të Mexico Open takohet me zviceranin Stan Wawrinka i cili mposhti në dy sete amerikanin Steve Johnson

Shikoni duelin Nadal vs Kyrgios në vegzën e mëposhtme

https://www.youtube.com/watch?v=qMN298irRLw

.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...