24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Naser Rafuna ka një kërkesë për Albin Kurtin

Aktori i njohur kosovar Naser Rafuna i është  drejtuar me një  kërkesë  publike kryeministrit të  Kosovës, Albin Kurti.

Rafuna i ka thënë  Kurtit se është bërë  diskriminin me  përformuesit e Kosovës që  veprojnë  si rezidentë  në  teatrot e qyteteve sepse ndaj tyre është  shkaktuar jotransparencë.

Rafuna ka thënë  se në  koncept dokumentin e miratuar nga Qeveria për Gradimin dhe Pagat e Krijueseve dhe Përformuesëve të  Kulturës dhe punonjëseve janë  përfshirë  vetëm institucionet e varëse të  MKRS-së .

“Nga koncept dokument janë  kufizuar dhe censuruar interesat e të  drejtave juridike brenda një  komunitet si ky artistik”, thuhet ndër të tjera në  kërkesë .

Ndryshe Naser Rafuna njihet me rolin e tij si “Xhek Setra” në  serialin Cka ka Shpija/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...